עמוק בתוך הלב: ספר תהלים והכוח העצום שטמון בו
ספר תהלים מעורר בנו רגש מיוחד, עמוק, חזק. הוא הרבה פעמים נמצא קרוב, בתיק או ליד המיטה. מושך אותנו לקרוא בו, מלווה ונותן בטחון ברגעים קשים. ספר לא לגמרי מובן, אך ידוע מאוד בכל העולם. מה מסתתר שם בין המילים, שהופך אותו לספר כל כך עוצמתי? ואיך מומלץ לנו לקרוא בו כדי לחשוף את מלוא העוצמה שלו?

מעורר אהבה נסתרת
כדי לדעת מה המשמעות של תהלים, צריך להבין איך הוא נכתב והתגלה בעם. עם ישראל נוצר מחיבור בין אנשים שחיו בעולם של פילוג, שנאה וחוסר אכפתיות, ממש כמו היום. מתוך החיפוש שלהם אחרי חיים טובים יותר הם גילו שכולנו, כל בני האדם, שייכים למערכת שלמה אחת שמנוהלת על ידי כוח אחד של אהבה.

הם התאספו סביב המורה הרוחני אברהם, שהפך לאב האומה, ולמדו איך לחיות באהבה ביניהם למרות השנאה. בהמשך התהליך הרוחני הזה דוד המלך התגלה, עם ספר מופלא שגם היום יביא אותנו לכל טוב אם נדע להשתמש בו נכון.

מיהו דוד המלך
דוד היה מקובל מאוד גדול, אדם שהרגיש בתוכו אהבה עצומה לעם ולעולם. המילה “מלך” לא מבטאת כאן שליטה אלא בדיוק להיפך, רצון לשרת ולהביא את כולם אל הטוב. לכן בתוך מזמורי תהלים אני תמיד יכול למצוא את עצמי, ולהרגיש שהם נוגעים בלב ובנשמה שלי.

כל מזמור מעורר סוג ייחודי של קשר. טמונה בתוכו תוכנה שמקשרת אותנו עם הטבע ועם הכוח העליון. ואיך מתחברים אל התוכנה הזו? פשוט פותחים את הספר באופן אקראי באיזשהו עמוד ומתחילים לקרוא עם רצון לחיבור לכולם. מיד מרגישים שמשהו מתעורר מבפנים.

ממעמקים קראתיךָ
בתהלים יש גם פסוקים קשים, דוד מתאר איך האדם ממש נקרע לגזרים. השונאים, שהם בעצם הרצונות הרעים שלו שמביאים לפירוד, רודפים ומשתלטים עליו. והוא בוכה מעמקי ליבו כי רוצה לתקן אותם.

אבל יחד עם זה הוא גם מודה לבורא על כל מה שהוא עובר, מהלל אותו, כי דרך המסלול הזה הוא מתקרב אליו. זו מודעות עליונה, שבעולם אין באמת רע, אלא את הכול צריך להפוך לטוב. ובכל אחד מאתנו תלויה המהירות שבה זה יקרה.

ממעמקים קראתיךָ

ממעמקים קראתיךָ

הרע, הטוב והפתרון לצרות שלנו
היום הרע שבפירוד מתגלה להמונים בכל העולם, ולא רק ליחידים כמו בתקופה של דוד. זה באמת מדהים – הרי אם היינו מחוברים היה לנו טוב בכל התחומים. מהרמה האישית ועד לבינלאומית. אם היה בינינו חיבור, הזוגיות שלנו הייתה פורחת, היינו בונים חינוך ילדים מעולה שייתן להם לגדול בטוב ובשמחה, היינו מונעים את ההרס של הטבע, מבריאים את כל החברה, בקיצור בונים לעצמנו חיים מושלמים.

אבל האגו הפרטי מעכב, הורס, לא נותן לנו לעשות את זה. השנאה פשוט מכלה את הכול. ודווקא שיטת ישראל מסבירה איך לצאת מכל הרע הזה ולמשוך אלינו את הכוח הטוב. ואיך אפשר גם היום להתחבר כשהעם כל כך מפולג? בשיחות במעגלים, באירועים ובכנסים, בתכניות טלוויזיה ואינטרנט, כמו שתמצאו כאן באתר ותוכלו לפגוש בהם מיליוני אנשים מכל העולם.

אנחנו משתמשים בכל אמצעי אפשרי כדי להרגיש שכולנו שייכים למנגנון אחד, למערכת שלמה אחת. ודווקא מצוין אם רואים שאנחנו לא מסוגלים לעשות את זה, כי אז אנחנו פונים אל כוח האור, שנמצא בתוך ספר תהלים וביתר ספרי המקור שלנו. בדיוק בשביל זה דוד וגדולי המקובלים חיברו לנו את הספרים האלו, כדי שניקח ונשתמש בהם. נבנה בעזרתם חברה מיוחדת, מלאה באהבה, בשפע, בהצלחה שנובעות מקשר לכוח העליון.

לקריאה בתהילים לחצו כאן
לצפייה בשיחה עם הרב לייטמן על תהילים לחצו כאן

התפתחות רוחנית